Sagan na zemi už v úvodnej etape pretekov Okolo Kataru

Saganova cyklistická premiéra v novej sezóne a zároveň aj v novom tíme Tinkoff-Saxo sa nevyvvíjala presne podľa jazdcových predpokladov. 25-ročný rodák zo Žiliny sa musel už v prvej etape púštných pretekov Okolo Kataru vysporiadať s kolíziou, do ktorej sa zaplietol spolu s Tomom Boonenon (Etixx-QuickStep). I napriek pádu však obaja jazdci prišli nielen do cieľa, ale ešte aj dosiahli výborné umiestnenia – Boonen skončil na výbornom druhom mieste a bojovnému Saganovi sa ušlo taktiež dobré štvrté miesto.

Sledujte etapy Okolo Kataru v priamom prenose »

Protivietor a úniky

Podmienky samotných pretekov neboli priam ideálne už od ich začiatku. Celú prvú etapu jazdcov sužoval čelný vietor a pelotónu znemožňoval možnosť dlhodobejšieho úniku. Cieľová rovinka preto neprekvapivo patrila šprintérom.

Boonenov tím Etixx-QuickStep sa ocitol na špici pelotónu pomerne v skorých fázach etapy a pri jej zmene smeru medzi mestami Dukhan a Sealine Beach sa rýchlo pokúsil o protiútok, čo sa mu aj podarilo. Pelotón sa vtedy na krátku chvíľu rozdelil na tri časti. Snaha cyklistov o zoskupenie však čoskoro uzavrela medzeru medzi únikom a zvyškom pelotónu a onedlho išli všetci opäť pokope. Rovnakému tímu sa druhý únik podarilo zrealizovať ešte jedenkrát, ale rovnako ako v predošlom prípade, aj teraz snaha zhruba 30-tich podnikavých cyklistov vyšla na prázdno.

Petera Sagan Live prenosy zdarmo

Sagan s Boonenom na zemi

Zakrátko na to prišlo ku spomínanej kolízii. Tá sa odohrala počas druhej šprintérskej prémie pretekov. V momente, keď Peter stratil kontrolu nad riadením a spadol na zem, sa Boonen nachádzal pri Saganovom zadnom kolese a išiel na zem spolu s ním. Boonenova rýchlosť však bola na rozdiel od tej Saganovej iba 5 km/h a jazdec sa preto dokázal rýchlo pozviechať a pokračovať ďalej.

So vzdialenosťou zhruba 25 kilometrov do cieľa prvej etapy sa tímy ďalej pokúšali o zúfalý únik, ale protivietor a bočné vetry nakoniec nikomu nepriali a tak sa išlo do záverečného šprintu. Tu na prvého Joseho Rojasa nestačil ani rýchly Boonen. Peter Sagan statočne zabojoval a v tesnom závese za Armandom Demarem skončil na úctyhodnom štvrtom mieste.

Peter Sagan Okolo Kataru LIve prenosy

Výhliadky do budúcnosti

Preteky majú však ešte ďaleko od svojho konca. Do piatkovej záverečnej etapy je na programe stále 11-kilometrová časovka, kde by mohol potenciálne zohrávať dôležitú úlohu Španiel Alejandro Valverde. Ten sa síce v prvej etape úspešne udržal na špici pretekov a pôsobil nebezpečne, no v tej druhej značne zaostal a po druhom dni pretekov sa nachádza na 39. mieste.

Pravdepodobnejšími adeptami na celkové víťazstvo by mohli byť práve Tom Boonen a Peter Sagan. Boonen po druhej etape zaostáva na prvého Alexandra Kristoffa iba o jednu sekundu, zatiaľ čo Saganova strata je prijateľných deväť sekúnd. Aktuálne výsledky nasledujúcich etáp (dostupné aj na bet365) teda čoskoro ukážu, komu sa nakoniec podarí siahnuť si na finálnu trofej. Fanúšikovia Sagana musia dúfať, že jazdec si na všetku smolu prišiel v prvej etape a do konca pretekov bude ostatným šprintérom ukazovať už len chrbát.

Futbal Live prenosy zadarmo s bonusom za registráciu